DBMME25SF179A101
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMME25SF179A101
DBMME25SF179A101
Part Number
DBMME25SF179A101
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Data sheet
DBMME25SF179A101.pdf
Delivery Services
DBMME25SF179A101
Comments
    DBMME25SF179A101 Specifications
    Part StatusActive
    TerminationWire Wrap
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Cadmium
    DBMME25SF179A101 FAQ
    1. How to order DBMME25SF179A101 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMME25SF179A101 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMME25SF179A101?
    DBMME25SF179A101 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMME25SF179A101 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.