DBMME25SZ
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMME25SZ
DBMME25SZ
Part Number
DBMME25SZ
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Data sheet
DBMME25SZ.pdf
Delivery Services
DBMME25SZ
Comments
    DBMME25SZ Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DBMME25SZ FAQ
    1. How to order DBMME25SZ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMME25SZ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMME25SZ?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBMME25SZ.
    DBMME25SZ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMME25SZ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.