DBMMP25SK
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMMP25SK
DBMMP25SK
Part Number
DBMMP25SK
Description
DSUB 25 F PCB R/A G50 ZINC
Data sheet
DBMMP25SK.pdf
Delivery Services
DBMMP25SK
Comments
    DBMMP25SK Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    Termination-
    Contact Type-
    Mounting Type-
    Connector Type-
    Contact Finish-
    Flange Feature-
    Number of Rows-
    Backset Spacing-
    Connector Style-
    Ingress Protection-
    Number of Positions-
    Current Rating (Amps)-
    Shell Material, Finish-
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout-
    DBMMP25SK FAQ
    1. How to order DBMMP25SK on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMMP25SK price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMMP25SK?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBMMP25SK.
    DBMMP25SK Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMMP25SK Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.