DCM37SDA197
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DCM37SDA197
DCM37SDA197
Part Number
DCM37SDA197
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Data sheet
DCM37SDA197.pdf
Delivery Services
DCM37SDA197
Comments
    DCM37SDA197 Specifications
    Number of Positions37
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin-Nickel Plated
    DCM37SDA197 FAQ
    1. How to order DCM37SDA197 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DCM37SDA197 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DCM37SDA197?
    DCM37SDA197 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DCM37SDA197 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.