DCM37STA197
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DCM37STA197
DCM37STA197
Part Number
DCM37STA197
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Data sheet
DCM37STA197.pdf
Delivery Services
DCM37STA197
Comments
    DCM37STA197 Specifications
    Number of Positions37
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin-Nickel Plated
    DCM37STA197 FAQ
    1. How to order DCM37STA197 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DCM37STA197 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DCM37STA197?
    DCM37STA197 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DCM37STA197 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.