DD15M10WE3X
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DD15M10WE3X
DD15M10WE3X
Part Number
DD15M10WE3X
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS CRIMP
Data sheet
DD15M10WE3X.pdf
Delivery Services
DD15M10WE3X
Comments
    DD15M10WE3X Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side, Male Jackscrew (4-40)
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    DD15M10WE3X FAQ
    1. How to order DD15M10WE3X on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DD15M10WE3X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DD15M10WE3X?
    DD15M10WE3X Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DD15M10WE3X Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.