DD26S1S00X
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DD26S1S00X
DD26S1S00X
Part Number
DD26S1S00X
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS CRIMP
Data sheet
DD26S1S00X.pdf
Delivery Services
DD26S1S00X
Comments
    DD26S1S00X Specifications
    SeriesDD
    RoHSRoHS
    Features-
    Contact FinishGold
    Flange FeatureBoard Side (4-40)
    Number of Positions26
    Current Rating (Amps)5A
    DD26S1S00X FAQ
    1. How to order DD26S1S00X on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DD26S1S00X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DD26S1S00X?
    DD26S1S00X Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DD26S1S00X Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.