DDM24W7PD
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DDM24W7PD
DDM24W7PD
Part Number
DDM24W7PD
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SLDR
Data sheet
DDM24W7PD.pdf
Delivery Services
DDM24W7PD
Comments
    DDM24W7PD Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal and Coax or Power (Not Included)
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
    Connector TypePlug, Male Pins
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    Contact Finish ThicknessFlash
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) - 24W7
    DDM24W7PD FAQ
    1. How to order DDM24W7PD on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DDM24W7PD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DDM24W7PD?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DDM24W7PD.
    DDM24W7PD Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DDM24W7PD Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.