DDM24W7SF179AA197
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DDM24W7SF179AA197
DDM24W7SF179AA197
Part Number
DDM24W7SF179AA197
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS PNL MNT WW
Data sheet
DDM24W7SF179AA197.pdf
Delivery Services
DDM24W7SF179AA197
Comments
    DDM24W7SF179AA197 Specifications
    Part StatusActive
    TerminationWire Wrap
    Contact TypeSignal and Coax or Power (Not Included)
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin-Nickel Plated
    Contact Finish ThicknessFlash
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) - 24W7
    DDM24W7SF179AA197 FAQ
    1. How to order DDM24W7SF179AA197 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DDM24W7SF179AA197 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DDM24W7SF179AA197?
    DDM24W7SF179AA197 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DDM24W7SF179AA197 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.