DDMME50SF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DDMME50SF
DDMME50SF
Part Number
DDMME50SF
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SLDR
Data sheet
DDMME50SF.pdf
Delivery Services
DDMME50SF
Comments
    DDMME50SF Specifications
    Series24308-Style, D*MM
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureBoard Side (4-40)
    Number of Rows3
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions50
    Current Rating (Amps)7.5A
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
    DDMME50SF FAQ
    1. How to order DDMME50SF on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DDMME50SF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DDMME50SF?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DDMME50SF.
    DDMME50SF Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DDMME50SF Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.