DDMMY50SEA101
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DDMMY50SEA101
DDMMY50SEA101
Part Number
DDMMY50SEA101
Description
CONN D-SUB RCPT 50P PNL MNT SLDR
Data sheet
DDMMY50SEA101.pdf
Delivery Services
DDMMY50SEA101
Comments
    DDMMY50SEA101 Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Number of Positions50
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Cadmium
    DDMMY50SEA101 FAQ
    1. How to order DDMMY50SEA101 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DDMMY50SEA101 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DDMMY50SEA101?
    DDMMY50SEA101 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DDMMY50SEA101 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.