DDMMY50SF179A
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DDMMY50SF179A
DDMMY50SF179A
Part Number
DDMMY50SF179A
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS PNL MNT WW
Data sheet
DDMMY50SF179A.pdf
Delivery Services
DDMMY50SF179A
Comments
    DDMMY50SF179A Specifications
    Part StatusActive
    TerminationWire Wrap
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Number of Positions50
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DDMMY50SF179A FAQ
    1. How to order DDMMY50SF179A on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DDMMY50SF179A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DDMMY50SF179A?
    DDMMY50SF179A Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DDMMY50SF179A Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.