ID25S33E4GV00LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
ID25S33E4GV00LF
ID25S33E4GV00LF
Part Number
ID25S33E4GV00LF
Manufacturer
Amphenol CS (FCI)
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Data sheet
ID25S33E4GV00LF.pdf
Category
D-Sub Connectors
Delivery Services
ID25S33E4GV00LF
Comments
    ID25S33E4GV00LF Specifications
    SeriesID
    RoHSRoHS
    FeaturesBoard Lock, Mounting Brackets
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Number of Rows2
    Backset Spacing0.318" (8.08mm)
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish ThicknessFlash
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    ID25S33E4GV00LF FAQ
    1. How to order ID25S33E4GV00LF on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the ID25S33E4GV00LF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ID25S33E4GV00LF?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    ID25S33E4GV00LF Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    ID25S33E4GV00LF Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.