L717SDAH15POL2RM5C30
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L717SDAH15POL2RM5C30
L717SDAH15POL2RM5C30
Part Number
L717SDAH15POL2RM5C30
Manufacturer
WEC
Description
L717SDAH15POL2RM5C30
Data sheet
L717SDAH15POL2RM5C30.pdf
Category
D-Sub Connectors
Delivery Services
L717SDAH15POL2RM5C30
Comments
    L717SDAH15POL2RM5C30 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    Termination-
    Contact Type-
    Mounting Type-
    Connector Type-
    Contact Finish-
    Flange Feature-
    Number of Rows-
    Backset Spacing-
    Connector Style-
    Ingress Protection-
    Number of Positions-
    Current Rating (Amps)-
    Shell Material, Finish-
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout-
    L717SDAH15POL2RM5C30 FAQ
    1. How to order L717SDAH15POL2RM5C30 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L717SDAH15POL2RM5C30 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L717SDAH15POL2RM5C30?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    L717SDAH15POL2RM5C30 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L717SDAH15POL2RM5C30 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.