L717SDB25PVFM
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L717SDB25PVFM
L717SDB25PVFM
Part Number
L717SDB25PVFM
Manufacturer
Amphenol CS (Commercial Products)
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
Data sheet
L717SDB25PVFM.pdf
Delivery Services
L717SDB25PVFM
Comments
    L717SDB25PVFM Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (M3)
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)3A
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    L717SDB25PVFM FAQ
    1. How to order L717SDB25PVFM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L717SDB25PVFM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L717SDB25PVFM?
    L717SDB25PVFM Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L717SDB25PVFM Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.