L717SDBG25P
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L717SDBG25P
L717SDBG25P
Part Number
L717SDBG25P
Manufacturer
Amphenol ICC (Commercial Products)
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
Data sheet
L717SDBG25P.pdf
Delivery Services
L717SDBG25P
Comments
    L717SDBG25P Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side (M3)
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)3A
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    L717SDBG25P FAQ
    1. How to order L717SDBG25P on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L717SDBG25P price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L717SDBG25P?
    L717SDBG25P Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L717SDBG25P Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.