L717TSBH25POL2RM5
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L717TSBH25POL2RM5
L717TSBH25POL2RM5
Part Number
L717TSBH25POL2RM5
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Data sheet
L717TSBH25POL2RM5.pdf
Delivery Services
L717TSBH25POL2RM5
Comments
    L717TSBH25POL2RM5 Specifications
    SeriesTS
    RoHSRoHS
    FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypePlug, Male Pins
    Contact FinishGold
    Flange FeatureBoard Side (4-40)
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish ThicknessFlash
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    L717TSBH25POL2RM5 FAQ
    1. How to order L717TSBH25POL2RM5 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L717TSBH25POL2RM5 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L717TSBH25POL2RM5?
    L717TSBH25POL2RM5 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L717TSBH25POL2RM5 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.