L77DD50SU
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L77DD50SU
L77DD50SU
Part Number
L77DD50SU
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Data sheet
L77DD50SU.pdf
Delivery Services
L77DD50SU
Comments
    L77DD50SU Specifications
    SeriesD
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
    Number of Rows3
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions50
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish Thickness8.00µin (0.203µm)
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
    L77DD50SU FAQ
    1. How to order L77DD50SU on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L77DD50SU price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L77DD50SU?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L77DD50SU.
    L77DD50SU Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L77DD50SU Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.