L77HDE15SD1CH4FVGA
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L77HDE15SD1CH4FVGA
L77HDE15SD1CH4FVGA
Part Number
L77HDE15SD1CH4FVGA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Data sheet
L77HDE15SD1CH4FVGA.pdf
Delivery Services
L77HDE15SD1CH4FVGA
Comments
    L77HDE15SD1CH4FVGA Specifications
    SeriesHD
    RoHSRoHS
    FeaturesBoard Lock, Grounding Tabs
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Number of Rows3
    Backset Spacing0.350" (8.89mm)
    Connector StyleD-Sub, High Density
    Ingress Protection-
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)3A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish ThicknessFlash
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
    L77HDE15SD1CH4FVGA FAQ
    1. How to order L77HDE15SD1CH4FVGA on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L77HDE15SD1CH4FVGA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L77HDE15SD1CH4FVGA?
    L77HDE15SD1CH4FVGA Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L77HDE15SD1CH4FVGA Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.