L77SDBH25SOL2RM8C309
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L77SDBH25SOL2RM8C309
L77SDBH25SOL2RM8C309
Part Number
L77SDBH25SOL2RM8C309
Manufacturer
Amphenol CS (Commercial Products)
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Data sheet
L77SDBH25SOL2RM8C309.pdf
Delivery Services
L77SDBH25SOL2RM8C309
Comments
    L77SDBH25SOL2RM8C309 Specifications
    SeriesSD
    RoHSRoHS
    FeaturesBoard Lock
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureBoard Side (4-40); Mating Side, Female Screwlock (4-40)
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish Thickness30.0µin (0.76µm)
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    L77SDBH25SOL2RM8C309 FAQ
    1. How to order L77SDBH25SOL2RM8C309 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L77SDBH25SOL2RM8C309 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L77SDBH25SOL2RM8C309?
    L77SDBH25SOL2RM8C309 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L77SDBH25SOL2RM8C309 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.