L77TWB13W3S
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
L77TWB13W3S
L77TWB13W3S
Part Number
L77TWB13W3S
Manufacturer
Amphenol CS (Commercial Products)
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
Data sheet
L77TWB13W3S.pdf
Delivery Services
L77TWB13W3S
Comments
    L77TWB13W3S Specifications
    SeriesTW
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    TerminationSolder Cup
    Contact TypeSignal and Coax or Power (Not Included)
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub, Combo
    Ingress Protection-
    Number of Positions13 (10 + 3 Coax or Power)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    Contact Finish Thickness16.0µin (0.41µm)
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B) - 13C3, 13W3
    L77TWB13W3S FAQ
    1. How to order L77TWB13W3S on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the L77TWB13W3S price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L77TWB13W3S?
    L77TWB13W3S Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    L77TWB13W3S Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.