MWDM1L-25S-6K5-30S1
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
MWDM1L-25S-6K5-30S1
MWDM1L-25S-6K5-30S1
Part Number
MWDM1L-25S-6K5-30S1
Manufacturer
JRH Electronics
Description
MICRO D CONNECTOR
Data sheet
MWDM1L-25S-6K5-30S1.pdf
Category
D-Sub Connectors
Delivery Services
MWDM1L-25S-6K5-30S1
Comments
    MWDM1L-25S-6K5-30S1 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    Termination-
    Contact Type-
    Mounting Type-
    Connector Type-
    Contact Finish-
    Flange Feature-
    Number of Rows-
    Backset Spacing-
    Connector Style-
    Ingress Protection-
    Number of Positions-
    Current Rating (Amps)-
    Shell Material, Finish-
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout-
    MWDM1L-25S-6K5-30S1 FAQ
    1. How to order MWDM1L-25S-6K5-30S1 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MWDM1L-25S-6K5-30S1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MWDM1L-25S-6K5-30S1?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    MWDM1L-25S-6K5-30S1 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    MWDM1L-25S-6K5-30S1 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.