RD15S100V50
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
RD15S100V50
RD15S100V50
Part Number
RD15S100V50
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Data sheet
RD15S100V50.pdf
Delivery Services
RD15S100V50
Comments
    RD15S100V50 Specifications
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Clear Chromate Plated Zinc
    RD15S100V50 FAQ
    1. How to order RD15S100V50 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RD15S100V50 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RD15S100V50?
    RD15S100V50 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    RD15S100V50 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.