RD25M100TZ
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
RD25M100TZ
RD25M100TZ
Part Number
RD25M100TZ
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP
Data sheet
RD25M100TZ.pdf
Delivery Services
RD25M100TZ
Comments
    RD25M100TZ Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    RD25M100TZ FAQ
    1. How to order RD25M100TZ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RD25M100TZ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RD25M100TZ?
    RD25M100TZ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    RD25M100TZ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.