RD25M10WEZ
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
RD25M10WEZ
RD25M10WEZ
Part Number
RD25M10WEZ
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP
Data sheet
RD25M10WEZ.pdf
Delivery Services
RD25M10WEZ
Comments
    RD25M10WEZ Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side, Male Jackscrew (4-40)
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    RD25M10WEZ FAQ
    1. How to order RD25M10WEZ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RD25M10WEZ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RD25M10WEZ?
    RD25M10WEZ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    RD25M10WEZ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.