RD25S10WT0
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
RD25S10WT0
RD25S10WT0
Part Number
RD25S10WT0
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Data sheet
RD25S10WT0.pdf
Delivery Services
RD25S10WT0
Comments
    RD25S10WT0 Specifications
    SeriesRD
    RoHSRoHS
    FeaturesBackshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Clear Chromate Plated Zinc
    RD25S10WT0 FAQ
    1. How to order RD25S10WT0 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RD25S10WT0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RD25S10WT0?
    RD25S10WT0 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    RD25S10WT0 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.