R0.25D-2415-R
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R0.25D-2415-R
R0.25D-2415-R
Part Number
R0.25D-2415-R
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 250MW
Data sheet
R0.25D-2415-R.pdf
Delivery Services
R0.25D-2415-R
Comments
    R0.25D-2415-R Specifications
    SeriesECONOLINE R0.25D (0.25W)
    FeaturesSCP
    Efficiency60 ~ 70%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)250 mW
    Control Features-
    Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 2-15V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)26.4V
    Voltage - Input (Min)21.6V
    Current - Output (Max)8.3mA, 8.3mA