R0.25D12-1509/HP-R
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R0.25D12-1509/HP-R
R0.25D12-1509/HP-R
Part Number
R0.25D12-1509/HP-R
Description
DC DC CONVERTER +/-9V 250MW
Data sheet
R0.25D12-1509/HP-R.pdf
Delivery Services
R0.25D12-1509/HP-R
Comments
    R0.25D12-1509/HP-R Specifications
    SeriesECONOLINE R0.25D (0.25W)
    FeaturesSCP
    Efficiency60 ~ 70%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Medical
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)250 mW
    Control Features-
    Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 19V
    Voltage - Output 2-9V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation3 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)16.5V
    Voltage - Input (Min)13.5V
    Current - Output (Max)14mA, 14mA