R0.25S-2409
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R0.25S-2409
R0.25S-2409
Part Number
R0.25S-2409
Description
DC DC CONVERTER 9V 250MW
Data sheet
R0.25S-2409.pdf
Delivery Services
R0.25S-2409
Comments
    R0.25S-2409 Specifications
    SeriesECONOLINE R0.25S (0.25W)
    FeaturesSCP
    Efficiency60 ~ 70%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)250 mW
    Control Features-
    Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 19V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)26.4V
    Voltage - Input (Min)21.6V
    Current - Output (Max)28mA