R0.5Z-1515/H-R
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R0.5Z-1515/H-R
R0.5Z-1515/H-R
Part Number
R0.5Z-1515/H-R
Description
DC DC CONVERTER 15V 500MW
Data sheet
R0.5Z-1515/H-R.pdf
Delivery Services
R0.5Z-1515/H-R
Comments
    R0.5Z-1515/H-R Specifications
    SeriesECONOLINE R0.5Z (0.5W)
    FeaturesSCP
    Efficiency66%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Medical
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)500 mW
    Control Features-
    Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation2 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)15.75V
    Voltage - Input (Min)14.25V
    Current - Output (Max)33mA