R1D-053.3/HP.pdf
| Series | ECONOLINE R1D (1W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | SCP |
| Efficiency | 75% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | -3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 152mA, 152mA |