R1DA-091212/P
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R1DA-091212/P
R1DA-091212/P
Part Number
R1DA-091212/P
Description
DC DC CONVERTER 2X12V 1W
Data sheet
R1DA-091212/P.pdf
Delivery Services
R1DA-091212/P
Comments
    R1DA-091212/P Specifications
    SeriesECONOLINE R1DA (1W)
    FeaturesSCP
    Efficiency80%
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)1 W
    Control Features-
    Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 112V
    Voltage - Output 212V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)9.9V
    Voltage - Input (Min)8.1V
    Current - Output (Max)42mA, 42mA