R1DA-123.33.3/P
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
R1DA-123.33.3/P
R1DA-123.33.3/P
Part Number
R1DA-123.33.3/P
Description
DC DC CONVERTER 2X3.3V 1W
Data sheet
R1DA-123.33.3/P.pdf
Delivery Services
R1DA-123.33.3/P
Comments
    R1DA-123.33.3/P Specifications
    SeriesECONOLINE R1DA (1W)
    FeaturesSCP
    Efficiency75%
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)1 W
    Control Features-
    Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 23.3V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)13.2V
    Voltage - Input (Min)10.8V
    Current - Output (Max)33mA, 33mA