RA3-242005D/SMD-R
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
RA3-242005D/SMD-R
RA3-242005D/SMD-R
Part Number
RA3-242005D/SMD-R
Description
DC DC CONVERTER 20V 5V 3W
Data sheet
RA3-242005D/SMD-R.pdf
Delivery Services
RA3-242005D/SMD-R
Comments
    RA3-242005D/SMD-R Specifications
    Features-
    Efficiency81%
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)3 W
    Control Features-
    Size / Dimension0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 120V
    Voltage - Output 2-5V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation5.2 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)26.4V
    Voltage - Input (Min)21.6V
    Current - Output (Max)75mA, 300mA