RGZ-093.3D.pdf
| Series | ECONOLINE RGZ (2W) |
| Features | SCP |
| Efficiency | 75% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.78" L x 0.39" W x 0.28" H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | -3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 9.9V |
| Voltage - Input (Min) | 8.1V |
| Current - Output (Max) | 303mA, 303mA |