RGZ-241509D
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
RGZ-241509D
RGZ-241509D
Part Number
RGZ-241509D
Manufacturer
Recom Power
Description
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Data sheet
RGZ-241509D.pdf
Category
DC DC Converters
Delivery Services
RGZ-241509D
Comments
    RGZ-241509D Specifications
    SeriesECONOLINE RGZ (2W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesSCP
    Efficiency-
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)2 W
    Package / Case14-DIP Module, 6 Leads
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension0.78" L x 0.39" W x 0.28" H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 2-9V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation3 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)26.4V
    Voltage - Input (Min)21.6V
    Current - Output (Max)66mA, 111mA