RH-121509D/HP
Home > All Products > Power Supplies - Board Mount > DC DC Converters
RH-121509D/HP
RH-121509D/HP
Part Number
RH-121509D/HP
Description
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Data sheet
RH-121509D/HP.pdf
Delivery Services
RH-121509D/HP
Comments
    RH-121509D/HP Specifications
    SeriesECONOLINE RH (1W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesSCP
    Efficiency81%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)1 W
    Control Features-
    Size / Dimension0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 2-9V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation4 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)13.2V
    Voltage - Input (Min)10.8V
    Current - Output (Max)33mA, 56mA