RH-153.3D/H6.pdf
| Series | ECONOLINE RH/H6 (1W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | SCP |
| Efficiency | 74% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 7-SIP Module, 5 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.0mm x 10.2mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | -3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 6.4 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage - Input (Max) | 16.5V |
| Voltage - Input (Min) | 13.5V |
| Current - Output (Max) | 152mA, 152mA |