RSO-483.3DZ/H3.pdf
| Series | ECONOLINE RSO (1W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Efficiency | 70% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | -3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Current - Output (Max) | 150mA, 150mA |