RV-0505D/R6.4.pdf
| Series | ECONOLINE RV/R (2W) |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 82% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | -5V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 6.4 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 200mA, 200mA |