RW2-483.3D/H3/SMD.pdf
| Series | ECONOLINE RW2 (2W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | SCP |
| Efficiency | - |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 16-SMD Module, 6 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.95" L x 0.57" W x 0.40" H (24.2mm x 14.5mm x 10.2mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | -3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 250mA, 250mA |