ADS62C17IRGCR.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Input Type | Differential |
| Part Status | Active |
| Architecture | Pipelined |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | LVDS - Parallel, Parallel |
| Number of Bits | 11 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 64-VQFN (9x9) |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Voltage - Supply, Analog | 3.15V ~ 3.8V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.7V ~ 1.9V |