BAS70-00-HE3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
BAS70-00-HE3-08
BAS70-00-HE3-08
Part Number
BAS70-00-HE3-08
Description
DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23
Data sheet
BAS70-00-HE3-08.pdf
Delivery Services
BAS70-00-HE3-08
Comments
    BAS70-00-HE3-08 Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70V
    Current - Average Rectified (Io) 200mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 15mA
    Speed Small Signal =< 200ma="" (io),="" any="">
    Reverse Recovery Time (trr) 5ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 50V
    Capacitance @ Vr, F 2pF @ 1V, 1MHz
    Supplier Device Package SOT-23
    Operating Temperature - Junction 125°C (Max)