BYM07-200HE3/83
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
BYM07-200HE3/83
BYM07-200HE3/83
Part Number
BYM07-200HE3/83
Description
DIODE GEN PURP 200V 500MA DO213
Data sheet
BYM07-200HE3/83.pdf
Delivery Services
BYM07-200HE3/83
Comments
    BYM07-200HE3/83 Specifications
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Package / CaseDO-213AA (Glass)
    Capacitance @ Vr, F7pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageDO-213AA (GL34)
    Reverse Recovery Time (trr)50 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 200 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200 V
    Current - Average Rectified (Io)500mA
    Operating Temperature - Junction-65°C ~ 175°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.25 V @ 500 mA