BYS10-35HE3/TR3
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
BYS10-35HE3/TR3
BYS10-35HE3/TR3
Part Number
BYS10-35HE3/TR3
Description
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC
Data sheet
BYS10-35HE3/TR3.pdf
Delivery Services
BYS10-35HE3/TR3
Comments
    BYS10-35HE3/TR3 Specifications
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr500 µA @ 35 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-65°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If500 mV @ 1 A