BYWF29-100HE3/45
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
BYWF29-100HE3/45
BYWF29-100HE3/45
Part Number
BYWF29-100HE3/45
Description
DIODE GEN PURP 100V 8A ITO220AC
Data sheet
BYWF29-100HE3/45.pdf
Delivery Services
BYWF29-100HE3/45
Comments
    BYWF29-100HE3/45 Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
    Current - Average Rectified (Io) 8A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3V @ 20A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) 25ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 10µA @ 100V
    Supplier Device Package ITO-220AC
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C