ES15GLWHRQG
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
ES15GLWHRQG
ES15GLWHRQG
Part Number
ES15GLWHRQG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Description
DIODE, SUPER FAST
Data sheet
ES15GLWHRQG.pdf
Category
Diodes - Rectifiers - Single
Delivery Services
ES15GLWHRQG
Comments
    ES15GLWHRQG Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeStandard
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Capacitance @ Vr, F21pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Reverse Recovery Time (trr)35 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 400 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)400 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.3 V @ 1.5 A