GP15DHE3/73
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
GP15DHE3/73
GP15DHE3/73
Part Number
GP15DHE3/73
Description
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO204AC
Data sheet
GP15DHE3/73.pdf
Delivery Services
GP15DHE3/73
Comments
    GP15DHE3/73 Specifications
    PackageTape & Box (TB)
    SeriesSUPERECTIFIER®
    RoHSRoHS
    SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr)3.5 µs
    Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 200 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-65°C ~ 175°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1 V @ 1.5 A