MBRF7H35-E3/45
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
MBRF7H35-E3/45
MBRF7H35-E3/45
Part Number
MBRF7H35-E3/45
Description
DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A ITO220AC
Data sheet
MBRF7H35-E3/45.pdf
Delivery Services
MBRF7H35-E3/45
Comments
    MBRF7H35-E3/45 Specifications
    Part Status Last Time Buy
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35V
    Current - Average Rectified (Io) 7.5A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 630mV @ 7.5A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50µA @ 35V
    Supplier Device Package ITO-220AC
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C