RB521S-30-F2-0000HF
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
RB521S-30-F2-0000HF
RB521S-30-F2-0000HF
Part Number
RB521S-30-F2-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Data sheet
RB521S-30-F2-0000HF.pdf
Category
Diodes - Rectifiers - Single
Delivery Services
RB521S-30-F2-0000HF
Comments
    RB521S-30-F2-0000HF Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-79, SOD-523
    Capacitance @ Vr, F10pF @ 1V, 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-523
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr30 µA @ 10 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30 V
    Current - Average Rectified (Io)200mA
    Operating Temperature - Junction125°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If500 mV @ 200 mA